Motýlí raj – Panoráma Košice

 

Každá požiadavka, ktorá sa vyskytne pri riešení priestoru je pre mňa výzvou, aby som hľadala možnosti, ktoré sa líšia od zaužívaných stereotypov.

Po pozornom počúvaní majiteľa záhrady a oboznámení  mojich osobných skúseností a vedomostí sa podarí navrhnúť zaujímavý, nápaditý a hlavne funkčný priestor.

V tomto prípade boli minimálne 2 výzvy: vytvoriť koncept vidieckého štýlu v modernej výstavbe, vysporiadať sa s nepriaznivými podmienkami vyplývajúce z ílovitosti pôdy a do tretice nájsť špeciálne miesto na bylinky, aby nerušili kompozíciu.

Môžem pokojne vyhlásiť záhon plný hlavne trvaliek vo farbách ružovo-biela-fialková, pár kusov rozumne umiestnených väčších krov, estetické miesto na posedenie na lavičke pod javorom vykúzlili čaro lákavé očiam aj čuchu, keďže  vo vzduchu vábi sladkastá vôňa kvitnúcich kvetov v každom ročnom období 🙂 okrem zimy samozrejme.

Exkluzívne miesto pre bylinky sme vytvorili na stene záhradného domčeka namontovaním zavlažovateľných modulov s pestrou výsadbou liečív a okrasno-jedlých jahôd.

Záhrada sa stala skutočne rajom pre motýľov.

Copyright 2017-2021 - Všetky práva vyhradené | Inšpiratívne-záhrady.sk |
Web by nobrain.sk